Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Přihlaste se na první studijní návštěvu organizovanou projektem NCP_WIDERA.NET

08.01.2024

Soubory:

Study-visits_Application-Form_RMAs.docx

Participant_report_from_Study_Visit.docx

V rámci projektu národních kontaktů pro oblast Widening a ERA nazvaného NCP_WIDERA.NET jsou pro vědce a výzkumné manažery a administrátory (RMA) z Widening zemí organizovány třídenní studijní návštěvy na předních výzkumných organizacích ve Španělsku, Německu, Itálii a Finsku. Hlavním cílem studijních návštěv je poskytnout slibným vědcům i RMA z Widening zemí příležitost získat přístup k vynikajícím postupům a sítím a odnést si cenné poznatky z fungování institucí.

První studijní návštěva se koná ve dnech 14. – 16. února 2024 v Barceloně a hostitelskou organizací je španělský Institut pro bioinženýrství Katalánska (Fundació Institut de Bioenginyeria de Catalunya, IBEC) – další informace jsou zde.

Mohou se hlásit zkušení i začínající RMAs.

Kapacita je 25 osob celkem, přičemž na Česko připadá 1 místo.

Hlavní kritéria pro výběr:

  • Number and type of grants raised at the national/international level, if any
  • Brief description of indicative national/international project(s) you have participated in, if any
  • Indicative number of proposals submitted (if any) in the recent years of your career, number of successful proposals(if any)
  • Brief description of valorisation experience (collaboration with industry, patents, spin-offs, licensing), if any
  • Good command of English, at least of B2 level or equivalent
  • CV EUROPASS
  • Endorsement letter from your institution (stačí velice stručně, na úrovni vedoucího)

TC Praha zpětně proplatí cestovní náklady (letenka) a náklady na ubytování až do výše 1 000 eur na základě podepsané smlouvy (nutné předložit příslušné doklady i vyplnit zprávu o průběhu studijní návštěvy).

Uzávěrka přihlášek: 15. ledna 2024 do 17:00 SEČ. Vyplněné žádosti a požadované přílohy posílejte mailem Anně Vosečkové, voseckova@tc.cz.

Přílohy:

Formulář přihlášky

Zpráva o návštěvě

 

 

Více aktualit

Aktualizovaný Pracovní program WIDERA 2023–2025 zveřejněn

17.04.2024

Dne 17 dubna 2024 zveřejnila Evropská komise na portále FTOP aktualizovaný Pracovní program WIDERA, který nově zahrnuje i vybrané výzvy na rok 2025. Jedná se o tyto výzvy a témata: Část Widening ERA Talents 2024 – zjednodušený text i mírnější podmínky,...

Počty podaných projektů do tří výzev Widening 2023

22.03.2024

Dne 7. března 2024 v 17:00 hod. se uzavřely tři výzvy nástrojů ERA Chairs, Excellence Hubs a Teaming (2. kolo). Výkonná agentura pro výzkum (REA) nyní zveřejnila počty podaných projektů:  Excellence Hubs 2023 (HORIZON-WIDERA-2023-ACCESS-07) – podáno bylo...

Fórum Deep Tech: Nová vlna inovací v Evropě?

18.03.2024

Dne 24. dubna 2024 (13:00–17:00 SEČ) v Bruselu (s možností sledovat online) organizuje společnost Science|Business v rámci své iniciativy Widening a ve spolupráci s Tallinnskou technickou univerzitou, Univerzitou v Tartu a Estonskou radou pro výzkum, mezioborové...

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky