Národní informační centrum pro evropský výzkum

Často kladené otázky a odpovědi

Veškeré často kladené otázky a odpovědi naleznete na portálu FTO na tomto odkazu. Pro hledání doporučujeme využít filtr pro programové období a pak také samotný program. Své hledání můžete dále upravit podle Vašich konkrétních zájmů, např. Audity a certifikáty nebo akce ERC.

 

Často kladené otázky a odpovědi týkající se covid-19 a implementace projektů

 

V případě, že Vás zajímají otázky týkající se ztížené implementace projektů H2020/Horizont Evropa z důvodu pandemie covid-19 a souvisejících vládních nařízení, doporučujeme Vám tento souhrnný dokument Technologického centra. Odpovědi poskytuje přímo Evropská komise a jejich nejaktuálnější seznam můžete nalézt zde. Odpovědi si v tomto dokumentu můžete přečíst v českém jazyce s odkazy na jejich původní verzi

 

Nově dokument také obsahuje české doplnění s ohledem na čerpání ošetřovného (OČR) z důvodu uzavření škol. 

 

Základním cílem tohoto dokumentu je poskytnout ucelené a přehledné informace, které pomohou příjemcům projektů programu H2020 snadněji navigovat v pravidlech, které organicky vznikají v rámci současné situace.

 

Nepřehlédněte také webovou stránku Evropské komise určenou výzkumníkům a výzkumnicím, kteří řeší projekty MSCA v době šíření nemoci covid-19, a dalším osobám, které jsou zapojeny do implementace těchto projektů. Najdete na ní odpovědi na nejčastěji kladené otázky, relevantní zdroje a instrukce, jak postupovat v době pandemie, a jaká opatření Evropská komise nabízí projektům za účelem zajištění větší flexibility při jejich realizaci.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na adresu finance@tc.cz

 

 

Často kladené otázky

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky