Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Příprava projektu PLUS Change očima koordinátorky

03.11.2023

Autor: Jana Čejková

Typ: Koordinátoři projektů

Sdílet na sociální sítě:

Soubory:

Interview_Milfordova.pdf

Nárůst počtu koordinátorů projektů HE z českých institucí je trend, který TC Praha sleduje s radostí a snaží se právě jim nabízet ucelený soubor služeb. Projekt PLUS Change – Plánování strategií využívání půdy v souladu s biologickou rozmanitostí, s klimatickými a sociálními cíli v měnícím se světě - koordinuje prof. Julia Mildorfova Leventon z CzechGlobe (Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR). 

Projekt, na kterém se podílejí zástupci 14 zemí a 23 institucí, byl zahájen v červnu 2023. V přiloženém rozhovoru se s Julií Mildorfova Leventon snažíme nalézt odpovědi na otázky spojené s rozhodnutím koordinovat projekt takového rozsahu či s vytvořením řešitelského konsorcia. Na závěr rozhovoru jsme se Julie zeptali, co by doporučila zájemcům o předložení návrhu projektu do HE.

Leventon:

1. Learn by being part of other consortia – by being involved in the proposal process for other projects, I have learnt a lot about what works and what doesn’t, and what the reviewers are actually looking for.

2. Sign up to be an evaluator – you can do this by registering as an expert in the Funding and tender opportunities portal. Being a reviewer for other people’s proposals in the FP is a great way to learn how you will be evaluated in your own proposal.

3. Don’t be afraid of the impact section, it´s actually a logical extension of the research part. I was very scared to tackle the impact section, but that complicated summary table is actually really helpful.

4. Contact the NCP as soon as you think about writing a proposal!

Více

Projekt RECONMATIC: zkušenosti českého koordinátora

30.10.2023

Autor: Jan Valentin, Petr Pracna

Program evropského partnerství Built4People navazuje na dřívější partnerství Energy-efficient Buildings, které se v průběhu rámcového programu Horizont 2020 zaměřovalo na snižování energetické náročnosti rezidenčních i průmyslových budov s využitím pokročilých materiálů...

Videohry pro vzdělávání: úspěch českého studia Charles Games

02.08.2023

Autor: Klára Černá

České společnosti Charles Games a Gulag.cz jsou součástí mezinárodního konsorcia evropského výzkumného projektu MEMENTOES: iMmersive gamEs for Museums as vehicles to Engage visiTOrs in Empathetic reSponses. Projekt uspěl ve...

Úspěch české firmy MIWA Technologies v programu EIC Accelerator

31.03.2023

Autor: Michaela Vlková

MIWA Technologies, a. s., je českou firmou působící na trhu od roku 2016. MIWA vyvinula a uvádí do obchodů novou technologii pro distribuci a prodej produktů denní spotřeby, jako jsou čisticí prostředky nebo krmiva pro domácí mazlíčky, která výrazně snižuje spotřebu obalů...

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky