Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Příprava projektu PLUS Change očima koordinátorky

03.11.2023

Autor: Jana Čejková

Typ: Koordinátoři projektů

Sdílet na sociální sítě:

Soubory:

Interview_Milfordova.pdf

Nárůst počtu koordinátorů projektů HE z českých institucí je trend, který TC Praha sleduje s radostí a snaží se právě jim nabízet ucelený soubor služeb. Projekt PLUS Change – Plánování strategií využívání půdy v souladu s biologickou rozmanitostí, s klimatickými a sociálními cíli v měnícím se světě - koordinuje prof. Julia Mildorfova Leventon z CzechGlobe (Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR). 

Projekt, na kterém se podílejí zástupci 14 zemí a 23 institucí, byl zahájen v červnu 2023. V přiloženém rozhovoru se s Julií Mildorfova Leventon snažíme nalézt odpovědi na otázky spojené s rozhodnutím koordinovat projekt takového rozsahu či s vytvořením řešitelského konsorcia. Na závěr rozhovoru jsme se Julie zeptali, co by doporučila zájemcům o předložení návrhu projektu do HE.

Leventon:

1. Learn by being part of other consortia – by being involved in the proposal process for other projects, I have learnt a lot about what works and what doesn’t, and what the reviewers are actually looking for.

2. Sign up to be an evaluator – you can do this by registering as an expert in the Funding and tender opportunities portal. Being a reviewer for other people’s proposals in the FP is a great way to learn how you will be evaluated in your own proposal.

3. Don’t be afraid of the impact section, it´s actually a logical extension of the research part. I was very scared to tackle the impact section, but that complicated summary table is actually really helpful.

4. Contact the NCP as soon as you think about writing a proposal!

Více

Koordinátorka Cure4Aqua o přípravě i implementaci projektu

02.05.2024

Autor:

Projekt Cure4Aqua - Curing EU aquaculture by co-creating health and welfare innovations - koordinovaný Biologickým centrem AV ČR (Parazitologický ústav) byl vybrán k financování ve výzvě klastru 6  zaměřené na akvakultury. Své aktivity projekt zahájil v listopadu 2022...

Projekt BEATsep: Úspěch českého koordinátora ICRC ve výzvě klastru zdraví

06.02.2024

Autor: Monika Vrajová

Výzkumnému týmu Buněčné a molekulární imunoregulace (CMI) Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) se podařilo v roli koordinátora získat mezinárodní evropský projekt BEATsep: Biomarkers established to stratify sepsis long-term adverse effects to...

Nové trendy v dovednostech

30.01.2024

Autor: Klára Černá

Aktuální trendy na trhu práce vyžadují jiné dovednosti, než tomu bylo v předešlém období. Jsme svědky dynamických globálních změn, na které reaguje také pracovní prostředí. Hospodářské a sociální megatrendy určují nové požadavky na dovednosti pracovníků, např. kladou...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034