Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

První EIC Transition grant v České republice

22.03.2022

Autor: Michaela Vlková

Typ: Koordinátoři projektů

Sdílet na sociální sítě:

Soubory:

Tisková zpráva UPOL.pdf

Výzkumné centrum CATRIN Univerzity Palackého v Olomouci je koordinátorem prvního projektu z České republiky, který uspěl ve výzvě EIC Transition. Program Horizont Evropa prostřednictvím tohoto zcela nového nástroje podporuje přerod radikálně nových technologií v konkrétní aplikace a umožňuje podrobněji definovat jejich cestu k uvedení na trh. Projekt TRANS2DCHEM bude realizován ve spolupráci s izraelskou univerzitou Bar-Illan a italskou firmou ITELCOND.

TRANS2DCHEM byl jedním ze 4 projektů vybraných v tematické oblasti Energy harvesting and storage technologies v roce 2021. Jeho cílem je vyvinout velkokapacitní zařízení pro uchovávání elektrické energie s využitím materiálu odvozeného z grafenu. Žádost vycházela z výsledků již realizovaného projektu ERC Proof-of-Concept UP2DCHEM: Upscaling of fluorographene chemistry for supercapacitor electrode material, který získal v roce 2019 prof. Michal Otyepka, vedoucí CATRIN-RCPTM.

Technologické centrum AV ČR se podílelo na přípravě týmu TRANS2DCHEM na pohovor s expertní porotou, který je důležitou součástí hodnotícího procesu.

Prodrobnosti o projektu jsou k dispozici v přiložené tiskové zprávě Univerzity Palackého v Olomouci.

Více

Úspěch české firmy MIWA Technologies v programu EIC Accelerator

31.03.2023

Autor: Michaela Vlková

MIWA Technologies, a. s., je českou firmou působící na trhu od roku 2016. MIWA vyvinula a uvádí do obchodů novou technologii pro distribuci a prodej produktů denní spotřeby, jako jsou čisticí prostředky nebo krmiva pro domácí mazlíčky, která výrazně snižuje spotřebu obalů...

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky