Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

První strategické plány EIC Pathfinder Challenges

06.12.2023

Programoví manažeři spravující portfolia projektů EIC z výzev Challenges ve spolupráci s úředníky zodpovědnými za dané projekty zpracovali a zveřejnili první strategické plány portfolií v oblastech Pathfinder Challenges 2021. Jedná se o oblasti: 

  • Engineered living materials
  • Cell and gene therapy
  • Novel routes to green production of hydrogen
  • Tools to measure and stimulate activity in brain tissue
  • Awareness inside

Dokumenty obsahují informace o aktivitách každého z portfolií z hlediska vývoje technologie, přeměny technologie v inovaci, komunikace a diseminace nebo etiky. Dále se věnují otázkám zlepšování současného právního rámce, tržní analýzy, správy IP a školicích aktivit. Soubor strategických plánů je k dispozici zde.

Více aktualit

Vzor žádosti a přílohy EIC Accelerator ke stažení

08.02.2024

Na webových stránkách EIC jsou pro žadatele do programu Accelerator k dispozici ke stažení editovatelné vzory žádosti a příloh Step 2 - plná žádost. Nejbližší uzávěrka Step 2 je plánována na 13. března.

Podpora podniků "AI innovation package"

29.01.2024

Evropská komise představila v lednu balíček opatření na podporu evropských startupů a malých a středních podniků při vývoji důvěryhodné umělé inteligence (AI), která respektuje hodnoty a pravidla EU. Podpůrná opatření mají zpřístupnit evropské superpočítače...

První výzvy EIC 2024

15.01.2024

Dne 3. ledna se otevřely první výzvy Evropské rady pro inovace v roce 2024. Jedná se o výzvu Pathfinder Open - bez tematického vymezení, která podporuje ambiciózní mezioborové projekty s cílem vytvořit vědecký základ budoucích průlomových technologií. Uzávěrka je plánována...

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky