Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Proběhl 21. ročník konference CZEDER

28.02.2024

Technologické centrum Praha ve spolupráci s MŠMT uspořádalo 27. února 2024 tradiční konferenci České dny pro evropský výzkum (CZEDER 2024). 

Konferenci zahájil náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Miller.

Dopolední sekce byla zaměřena na ohlédnutí za první polovinou programu Horizont Evropa a na jeho strategický výhled očima zástupkyně EK Joanny Drake. Cíle a zaměření Společného výzkumného centra JRC představila Saala Saastamoinen. Aktivity, které umožní plně využít potenciál České republiky v mezinárodní výzkumné spolupráci, osvětlila Lucie Núňez Tayupanta z MŠMT. Sekci doplnila panelová diskuse zástupců AV ČR, MŠMT, Úřadu vlády a Konference rektorů.

Během odpolední sekce zástupce EK i řečníci v návazném panelu představili a zhodnotili vybrané nové nástroje v oblasti implementace programu Horizont Evropa. 

Konferenci navštívilo přes 150 účastníků, kteří pozitivně hodnotili i posterovou sekci s příklady úspěšných českých koordinátorů nebo účastníků projektů Horizont Evropa.

Na webových stránkách konference je možnost zhlédnout posterovou sekci i fotografie z akce.

Na YouTube kanále TC Praha je zveřejněn záznam konference i krátké promo video.

Prezentace z konference:

Salla Saastamoinen

Lucie Núňez Tayupanta

Daniel Frank

Ulrich Genschel 

Více aktualit

MUNI je lídrem v získávání podpory z programu Horizont Evropa. Dobře si vede ČZU. Jak jsou na tom ostatní české VŠ a univerzity?

20.06.2024

Vysokoškolský sektor se bezpochyby podílí rozhodující měrou na celkové účasti ČR v programu Horizont Evropa. V dosavadním průběhu programu Horizont Evropa si český vysokoškolský sektor nárokuje 48 % celkové finanční podpory určené pro ČR. Jádro vysokoškolského sektoru tvoří...

Příležitost pro start-upy v oblasti life science

19.06.2024

EIT Health,  vyhlásil výzvu HICEE Call for Start-ups (Healthy Investment Central and Eastern Europe) pro začínající podniky, která je otevřena do 10. července 2024. Tento program hledá slibné podniky v oblasti life science, včetně biotechnologií, medtech a digitálního...

Proběhl národní workshop pro evropskou misi k půdě

18.06.2024

Technologické centrum Praha uspořádalo ve spolupráci s projektem NATI00NS dne 18.6.2024 workshop s cílem zvýšit povědomí o evropské misi „Soil deal for Europe“. Cílem mise je přispět k ozdravení půdy v Evropě tak, aby do roku 2030 bylo 75 % půd v dobrém zdravotním...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034