Národní informační centrum pro evropský výzkum

Příprava a podání projektového návrhu

Projekt. návrh WEV.JPG

 

Kvalitní projektový návrh je tím nejzásadnějším krokem Vašeho projektu Horizont Evropa. V této sekci se dočtete, kde hledat šablony projektových návrhů a jaké jsou jeho základní části.

 

 

Projektový návrh podáváte přímo u výzvy, v sekci Submission service. Celý proces je elektronický skrze portál FTO a jediné, co pro podání projektového návrhu potřebujete, je registrace Vaší osoby a instituce v portálu. Proces registrace projektového návrhu je shrnut v českém videu Jak vytvořím projektový návrh? Videa na téma založení EU Login nebo nezbytných rolí v organizace naleznete v sekci E-learning.

 

Šablony pro Váš projektový návrh si můžete prohlédnout jak u výzvy v sekci Conditions and Documents, tak v FTO portálu pod záložkou Reference Documents. Editovatelné šablony ale naleznete přímo u Vaší výzvy po zahájení procesu odevzdání projektového návrhu.

 

Projektový návrh

 

Projektový návrh se skládá ze dvou základních částí. Část A je k vyplnění přímo v portálu a je složená z administrativních informací o projektu a jeho partnerech, včetně rozpočtu. Část B, tzv. technická příloha, je standardně rozdělená mezi části Excelence, Dopad a Implementace (Excellence, Impact, Implementation).

 

Každá výzva také stanoví, zda se jedná o tzv. single-stage nebo two stage evaluační proces. V případě, že se jedná o jednokolové hodnocení, odevzdává konsorcium rovnou celý zpracovaný projektový návrh. V případě, že je hodnocení dvoukolové, odevzdává konsorcium v první instanci návrh zkrácený.

Často kladené otázky

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky