Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

WEBINÁŘ Výzvy EIC 2024

logo

Akce TC Praha

Soubory:

Výzvy EIC 2024.pdf

Katerina Polakova.pdf

Roman Chaloupka.pdf

Tomas Krajnik.pdf

Sdílet akci na sociální sítě:

Kdy:

07.12.2023 10:00 - 14:00

Kde:

On-line

TC Praha uspořádalo informační webinář věnovaný výzvám v programech Evropské rady pro inovace plánovaným pro rok 2024. Během akce byly představeny nejen podmínky výzev, ale především plánované novinky a změny, ke kterým dojde v příštím roce. Se svou zkušeností s EIC se podělili žadatelé a úspěšní řešitelé projektů Pathfinder, Transition a Accelerator. 

EIC podporuje inovátory z akademického i průmyslového sektoru. Nástroje se zaměřují na vývoj průlomových technologií a komercializaci inovací, které mají potenciál se prosadit na mezinárodních trzích.

AKTUÁLNÍ INFORMACE: Pracovní program EIC 2024 byl zveřejněn 12.12. 2023.

Řečníci:

Tomáš Krajník (FEL ČVUT) - řešitel projektu FET RoboRoyale, koordinátor úspěšného konsorcia projektu Pathfinder Open 2023 SENSORBEES a hodnotitel žádostí FET/Pathfinder. 

Kateřina Poláková (CATRIN-RCPTM) představila projekt EIC Pathfinder MINIGRAPH2, k němuž se pracoviště připojilo prostřednictvím výzvy Hop On. Ta umožňuje rozšíření konsorcia již schváleného projektu o partnera z tzv. widening země, pokud v konsorciu takový partner chybí.

Adam Williamson (FNUSA-ICRC) se zkušeností se zpracováním projektové žádosti a hodnotícím procesem EIC Transition. Adam Williamson se zaměřuje na výzkum v oblasti neinvazivní stimulace mozku s cílem přinést řešení pro pacienty trpící epilepsií nebo neurodegenerativními poruchami.

Roman Chaloupka (společnost LAM-X) s příspěvkem o zkušenosti s procesem zpracování žádosti a jednotlivými kroky hodnocení EIC Accelerator. LAM-X získala pečeť Seal of Excellence, která jí umožnila se ucházet o financování na národní úrovni.

Prezentace z akce naleznete v přiložených souborech.

Pořadatel: TC Praha

E-mail na pořadatele: vlkovam@tc.cz

Nadcházející akce

Přehled partnerských burz k výzvám 2024

Kdy: 15.02.2024 - 23.05.2024

Kde: Brusel, Ljubljana, Düsseldorf, Istanbul

logo

Den pro ERC

Kdy: 09.04.2024 - 10.04.2024

Kde: Zámek Třešť (https://www.zamek-trest.cz/cs/)

Workshop zaměřený na psaní projektů do výzev klastru zdraví Horizontu Evropa

Kdy: 12.03.2024 14:00 - 16:30

Kde: on-line

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky