Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Vyjádřete se k rizikům v mezinárodní spolupráci

08.12.2023

Otevřenost a mezinárodní spolupráce jsou podstatou výzkumu světové úrovně. S rostoucím geopolitickým napětím jsou však evropští výzkumníci a akademici stále více konfrontováni s riziky při mezinárodní spolupráci.

Je důležité, aby evropské výzkumné organizace měly podporu při řešení těchto rizik a bylo jim zajištěno, že výzkum nebude zneužit způsobem, který ovlivňuje bezpečnost nebo je neetický.

Z těchto důvodů vyzývá Evropská komise všechny zainteresované strany, aby do 3. ledna 2024 zaslaly zpětnou vazbu k této problematice prostřednictvím k tomu určeného formuláře: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/14056-Enhancing-research-security-in-Europe-_en.

Evropská iniciativa nazvaná "Enhancing security research in Europe" má posílit bezpečnost výzkumu vytvářením povědomí a budováním odolnosti mezi výzkumnými pracovníky a akademiky v Evropě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více aktualit

MUNI je lídrem v získávání podpory z programu Horizont Evropa. Dobře si vede ČZU. Jak jsou na tom ostatní české VŠ a univerzity?

20.06.2024

Vysokoškolský sektor se bezpochyby podílí rozhodující měrou na celkové účasti ČR v programu Horizont Evropa. V dosavadním průběhu programu Horizont Evropa si český vysokoškolský sektor nárokuje 48 % celkové finanční podpory určené pro ČR. Jádro vysokoškolského sektoru tvoří...

Příležitost pro start-upy v oblasti life science

19.06.2024

EIT Health,  vyhlásil výzvu HICEE Call for Start-ups (Healthy Investment Central and Eastern Europe) pro začínající podniky, která je otevřena do 10. července 2024. Tento program hledá slibné podniky v oblasti life science, včetně biotechnologií, medtech a digitálního...

Proběhl národní workshop pro evropskou misi k půdě

18.06.2024

Technologické centrum Praha uspořádalo ve spolupráci s projektem NATI00NS dne 18.6.2024 workshop s cílem zvýšit povědomí o evropské misi „Soil deal for Europe“. Cílem mise je přispět k ozdravení půdy v Evropě tak, aby do roku 2030 bylo 75 % půd v dobrém zdravotním...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034