Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Konal se 20. ročník konference CZEDER 2023

15.02.2023

Video záznamy:

Záznam konference CZEDER

Soubory:

prezentace CZEDER 2023.rar

Maria Leptin Czechia_video_CZEDER.mp4

Technologické centrum Praha ve spolupráci s MŠMT uspořádalo  14. února 2023 tradiční konferenci České dny pro evropský výzkum (CZEDER 2023). Letošní  konference  byla výjimečná nejen tím, že  byla již 20. v pořadí, ale také byla poprvé doplněna o fyzickou i on-line výstavu představující příklady výsledků 12 projektů rámcových programů s českými účastníky.

Konferenci zahájili ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš a ředitel Technologického centra Praha Karel Klusáček.

První blok konference byl příležitostí ke krátkému zhodnocení výsledků českého předsednictví Radě EU v oblasti VaVaI, dosavadní účasti ČR v Horizontu Evropa či přípravě závěrečného hodnocení H2020.

Následující dva bloky konference se  v diskusích se špičkovými odborníky věnovaly jednak prestižním grantům Evropské rady pro výzkum (ERC) zaměřeným na hraniční výzkum, jednak  akcím Marie Skłodowské Curie (MSCA) na podporu mezinárodní mobility výzkumných pracovníků.  

Konference byla organizována v hybridním formátu s možností zúčastnit se přímo na místě nebo prostřednictvím webového přenosu. Konferenci navštívilo přes 160 zájemců, online ji sledovalo   cca 50. Z reakcí účastníků lze soudit, že program  byl zvolený dobře a nápad prezentovat "živě"  výsledky projektů pozvedl konferenci na vyšší úroveň.

Na webových stránkách konference je možnost zhlédnout katalog vystavovatelů, kde jsou zveřejněny i medailonky řečníků a členů panelů, a prezentace výsledků vystavovaných projektů. K dispozici je i fotogalerie.

Prezentace z konference jsou uvedeny v přiloženém dokumentu, příspěvek prof. M. Leptin, ředitelky ERC, v přiloženém videu.

Záznam jednotlivých bloků  konference lze zhlédnout na YouTube, viz odkaz.

  

Více aktualit

Zapojte se do národní konzultace k pozici ČR pro FP10

22.07.2024

Chcete se podílet na formování budoucí výzkumné politiky EU a tvorbě budoucího programu pro výzkum a inovace? Zapojte se do konzultace k FP10 (Rámcovému programu pro výzkum a inovace na období 2028-2034), připravovanému programu Evropské unie, který naváže na...

Výzvy Nového evropského Bauhausu: CONNECT a CO-CREATE

23.07.2024

Evropský inovační a technologický institut/The EIT Community New European Bauhaus otevřel 4. července 2024 dvě menší výzvy k Novému evropskému Bauhausu. Cílí na problémy, kterým čelí města, příměstské a venkovské oblasti: klima, městská mobilita, potraviny a výroba. V...

Registrace na Evropský týden regionů a měst 2024 otevřena

19.07.2024

Zájemci se nyní mohou registrovat na Evropský týden regionů a měst (European Week of Regions and Cities, EWRC 2024), který se pod motem “Empowering Communities” koná v Bruselu a online ve dnech 7. – 10. října 2024. Program je k dispozici zde a u každé položky programu...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034