Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Konal se 20. ročník konference CZEDER 2023

15.02.2023

Video záznamy:

Záznam konference CZEDER

Soubory:

prezentace CZEDER 2023.rar

Maria Leptin Czechia_video_CZEDER.mp4

Technologické centrum Praha ve spolupráci s MŠMT uspořádalo  14. února 2023 tradiční konferenci České dny pro evropský výzkum (CZEDER 2023). Letošní  konference  byla výjimečná nejen tím, že  byla již 20. v pořadí, ale také byla poprvé doplněna o fyzickou i on-line výstavu představující příklady výsledků 12 projektů rámcových programů s českými účastníky.

Konferenci zahájili ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš a ředitel Technologického centra Praha Karel Klusáček.

První blok konference byl příležitostí ke krátkému zhodnocení výsledků českého předsednictví Radě EU v oblasti VaVaI, dosavadní účasti ČR v Horizontu Evropa či přípravě závěrečného hodnocení H2020.

Následující dva bloky konference se  v diskusích se špičkovými odborníky věnovaly jednak prestižním grantům Evropské rady pro výzkum (ERC) zaměřeným na hraniční výzkum, jednak  akcím Marie Skłodowské Curie (MSCA) na podporu mezinárodní mobility výzkumných pracovníků.  

Konference byla organizována v hybridním formátu s možností zúčastnit se přímo na místě nebo prostřednictvím webového přenosu. Konferenci navštívilo přes 160 zájemců, online ji sledovalo   cca 50. Z reakcí účastníků lze soudit, že program  byl zvolený dobře a nápad prezentovat "živě"  výsledky projektů pozvedl konferenci na vyšší úroveň.

Na webových stránkách konference je možnost zhlédnout katalog vystavovatelů, kde jsou zveřejněny i medailonky řečníků a členů panelů, a prezentace výsledků vystavovaných projektů. K dispozici je i fotogalerie.

Prezentace z konference jsou uvedeny v přiloženém dokumentu, příspěvek prof. M. Leptin, ředitelky ERC, v přiloženém videu.

Záznam jednotlivých bloků  konference lze zhlédnout na YouTube, viz odkaz.

  

Více aktualit

Hledáme nového kolegu/kolegyni

Technologické centrum Praha – oddělení Národní informační centrum pro evropský výzkum – hledá vhodného kandidáta/kandidátku na pozici:       Odborný konzultant/ka pro evropské výzkumné programy   Co bude náplní Vaší práce? Poskytování informací...

Physics for Future (P4F) nabízí 30 postdoktorských pozic

15.09.2023

  Program Physics for Future (P4F), spolufinancovaný z Marie Skłodowska-Curie COFUND a koordinovaný Fyzikálním ústavem Akademie věd ČR (FZU), otevřel svoji první výzvu k předkládání žádostí o postdoktorská stipendia. P4F je program pro postdoktorandy...

Podcast: O budování excelentního výzkumného centra s Andreou Nogovou

15.09.2023

Cesta k excelenci vede přes granty Horizontu Evropa, které podporují mezinárodní a mezioborový výzkum. Touto cestou se vydal i Český institut výzkumu a pokročilých technologií (CATRIN), který provádění mezioborového výzkumu na mezinárodní úrovni považuje za svoje poslání...

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky