Zpět

Konal se 20. ročník konference CZEDER 2023

15.02.2023

Video záznamy:

Záznam konference CZEDER

Soubory:

prezentace CZEDER 2023.rar

Maria Leptin Czechia_video_CZEDER.mp4

Technologické centrum Praha ve spolupráci s MŠMT uspořádalo  14. února 2023 tradiční konferenci České dny pro evropský výzkum (CZEDER 2023). Letošní  konference  byla výjimečná nejen tím, že  byla již 20. v pořadí, ale také byla poprvé doplněna o fyzickou i on-line výstavu představující příklady výsledků 12 projektů rámcových programů s českými účastníky.

Konferenci zahájili ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš a ředitel Technologického centra Praha Karel Klusáček.

První blok konference byl příležitostí ke krátkému zhodnocení výsledků českého předsednictví Radě EU v oblasti VaVaI, dosavadní účasti ČR v Horizontu Evropa či přípravě závěrečného hodnocení H2020.

Následující dva bloky konference se  v diskusích se špičkovými odborníky věnovaly jednak prestižním grantům Evropské rady pro výzkum (ERC) zaměřeným na hraniční výzkum, jednak  akcím Marie Skłodowské Curie (MSCA) na podporu mezinárodní mobility výzkumných pracovníků.  

Konference byla organizována v hybridním formátu s možností zúčastnit se přímo na místě nebo prostřednictvím webového přenosu. Konferenci navštívilo přes 160 zájemců, online ji sledovalo   cca 50. Z reakcí účastníků lze soudit, že program  byl zvolený dobře a nápad prezentovat "živě"  výsledky projektů pozvedl konferenci na vyšší úroveň.

Na webových stránkách konference je možnost zhlédnout katalog vystavovatelů, kde jsou zveřejněny i medailonky řečníků a členů panelů, a prezentace výsledků vystavovaných projektů. K dispozici je i fotogalerie.

Prezentace z konference jsou uvedeny v přiloženém dokumentu, příspěvek prof. M. Leptin, ředitelky ERC, v přiloženém videu.

Záznam jednotlivých bloků  konference lze zhlédnout na YouTube, viz odkaz.

  

Více aktualit

Pracovní program JRC pro 2023-2024 - přehled portfolií

22.03.2023

Společné výzkumné centrum (JRC) zveřejnilo přehlednou brožuru shrnující 33 tzv. portfolií pracovního programu JRC na období 2023-2024.  Brožuru naleznete zde.

Pracovní program Euratom 2023 - 2025 zveřejněn!

20.03.2023

Dne 17. března 2023 byl zveřejněn Pracovní program Euratom 2023 - 2025. Program pokrývá celkem tři roky a obsahuje jedenáct témat, rozdělených do tří oblastí: Celkový rozpočet je 102 mil. eur. Jaderná bezpečnost Bezpečné zacházení s vyhořelým jaderným...

Podcast: O ERC projektech s členkou vědecké rady Alicí Valkárovou

20.03.2023

Jak funguje Evropská výzkumná rada (ERC), proč čeští vědci nemají více ERC grantů, jaké jsou novinky v hodnocení ERC projektů a mnohem více s námi sdílela RNDr. Alice Valkárová, DrSc. Jako členka Vědecké rady ERC, členka předsednictva GA ČR a vědkyně v oblasti částicové...

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky