Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Konal se 20. ročník konference CZEDER 2023

15.02.2023

Video záznamy:

Záznam konference CZEDER

Soubory:

prezentace CZEDER 2023.rar

Maria Leptin Czechia_video_CZEDER.mp4

Technologické centrum Praha ve spolupráci s MŠMT uspořádalo  14. února 2023 tradiční konferenci České dny pro evropský výzkum (CZEDER 2023). Letošní  konference  byla výjimečná nejen tím, že  byla již 20. v pořadí, ale také byla poprvé doplněna o fyzickou i on-line výstavu představující příklady výsledků 12 projektů rámcových programů s českými účastníky.

Konferenci zahájili ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš a ředitel Technologického centra Praha Karel Klusáček.

První blok konference byl příležitostí ke krátkému zhodnocení výsledků českého předsednictví Radě EU v oblasti VaVaI, dosavadní účasti ČR v Horizontu Evropa či přípravě závěrečného hodnocení H2020.

Následující dva bloky konference se  v diskusích se špičkovými odborníky věnovaly jednak prestižním grantům Evropské rady pro výzkum (ERC) zaměřeným na hraniční výzkum, jednak  akcím Marie Skłodowské Curie (MSCA) na podporu mezinárodní mobility výzkumných pracovníků.  

Konference byla organizována v hybridním formátu s možností zúčastnit se přímo na místě nebo prostřednictvím webového přenosu. Konferenci navštívilo přes 160 zájemců, online ji sledovalo   cca 50. Z reakcí účastníků lze soudit, že program  byl zvolený dobře a nápad prezentovat "živě"  výsledky projektů pozvedl konferenci na vyšší úroveň.

Na webových stránkách konference je možnost zhlédnout katalog vystavovatelů, kde jsou zveřejněny i medailonky řečníků a členů panelů, a prezentace výsledků vystavovaných projektů. K dispozici je i fotogalerie.

Prezentace z konference jsou uvedeny v přiloženém dokumentu, příspěvek prof. M. Leptin, ředitelky ERC, v přiloženém videu.

Záznam jednotlivých bloků  konference lze zhlédnout na YouTube, viz odkaz.

  

Více aktualit

Pracovní program ERC pro rok 2025 byl přijat

15.07.2024

Dne 9. července 2024 byl zveřejněn jednoroční Pracovní program Evropské výzkumné rady s výzvami pro rok 2025. Pracovní program předpokládá vypsání výzev pro všechny hlavní granty ERC, tedy Starting, Consolidator, Advanced i Synergy. Stejně jako v roce 2024...

Záznam z informačního webináře o Evropské ceně pro ženy inovátorky 2025

12.07.2024

Dne 5. července 2024 organizoval Evropský inovační a technologický institut (EIT) a Výkonná agentura pro MSP (EISMEA) informační webinář k Evropské ceně pro ženy inovátorky 2025 (výzva k nominaci kandidátek je otevřena do 25. září 2024 - více informací zde). Záznam z této...

Vedoucí projektových oddělení, NCP, MŠMT a CZELO diskutují o novinkách HE, FP10 i interní komunikaci

11.07.2024

Na konci června diskutovali vedoucí projektových oddělení výzkumných organizací odpovědní za Horizont Evropa/H2020 s národními kontakty (NCP), zástupci MŠMT i CZELO o novinkách v programu Horizont Evropa, o přípravě nového rámcového programu FP10 i interní komunikaci...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034