Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Konal se 20. ročník konference CZEDER 2023

15.02.2023

Video záznamy:

Záznam konference CZEDER

Soubory:

prezentace CZEDER 2023.rar

Maria Leptin Czechia_video_CZEDER.mp4

Technologické centrum Praha ve spolupráci s MŠMT uspořádalo  14. února 2023 tradiční konferenci České dny pro evropský výzkum (CZEDER 2023). Letošní  konference  byla výjimečná nejen tím, že  byla již 20. v pořadí, ale také byla poprvé doplněna o fyzickou i on-line výstavu představující příklady výsledků 12 projektů rámcových programů s českými účastníky.

Konferenci zahájili ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš a ředitel Technologického centra Praha Karel Klusáček.

První blok konference byl příležitostí ke krátkému zhodnocení výsledků českého předsednictví Radě EU v oblasti VaVaI, dosavadní účasti ČR v Horizontu Evropa či přípravě závěrečného hodnocení H2020.

Následující dva bloky konference se  v diskusích se špičkovými odborníky věnovaly jednak prestižním grantům Evropské rady pro výzkum (ERC) zaměřeným na hraniční výzkum, jednak  akcím Marie Skłodowské Curie (MSCA) na podporu mezinárodní mobility výzkumných pracovníků.  

Konference byla organizována v hybridním formátu s možností zúčastnit se přímo na místě nebo prostřednictvím webového přenosu. Konferenci navštívilo přes 160 zájemců, online ji sledovalo   cca 50. Z reakcí účastníků lze soudit, že program  byl zvolený dobře a nápad prezentovat "živě"  výsledky projektů pozvedl konferenci na vyšší úroveň.

Na webových stránkách konference je možnost zhlédnout katalog vystavovatelů, kde jsou zveřejněny i medailonky řečníků a členů panelů, a prezentace výsledků vystavovaných projektů. K dispozici je i fotogalerie.

Prezentace z konference jsou uvedeny v přiloženém dokumentu, příspěvek prof. M. Leptin, ředitelky ERC, v přiloženém videu.

Záznam jednotlivých bloků  konference lze zhlédnout na YouTube, viz odkaz.

  

Více aktualit

Hledáme nového kolegu/kolegyni

Technologické centrum Praha – oddělení Národní informační centrum pro evropský výzkum – hledá vhodného kandidáta/kandidátku na pozici:       Odborný konzultant/ka pro evropské výzkumné programy   Co bude náplní Vaší práce? Poskytování informací...

Vývoj struktury tuzemské účasti v programech Horizont 2020 a Horizont Evropa podle právních forem účastníků: Roste zastoupení vysokých škol

25.09.2023

Příspěvek ze 17. května 2023 se zabýval strukturou tuzemských účastníků programu Horizont Evropa podle jejich právní formy k 26. dubnu 2023. Podívejme se nyní na vývoj zastoupení jednotlivých právních forem účastníků od roku 2015 do současnosti (do 19. června 2023)....

Čtyři nové publikace k implementaci projektů MSCA

24.09.2023

Evropská komise zveřejnila čtyři nové praktické brožury pojednávající o různých aspektech implementace projektů MSCA (např. eligibilita, práva a povinnosti účastníků, otevřená věda, etika, gender, udržitelný výzkum apod.). Koordinátoři a školitelé jsou vyzváni k tomu, aby...

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky