Zpět

Těšíme se na spolupráci s CZARMA

09.09.2022

Právě zahájila svoji činnost Česká asociace manažerů a administrátorů ve výzkumu (CZARMA). Tento týden se za organizační podpory Technologického centra AV ČR a Fyzikálního ústavu AV ČR konala 1. členská schůze. Více informací o setkání můžete najít na stránkách CZARMA i Technologického centra.

Zájemci o členství v této rostoucí profesní komunitě se mohou registrovat zde, členství je individuální. Přínosem může být řada příležitostí k vytváření sítí, přístup k odborným znalostem, rozvoj dovedností, ale také třeba možnosti formování politiky.

V rámci asociace vzniká řada pracovních skupin, jednou z nich je i pracovní skupina „Finance“ zaměřená na finanční a administrativní management projektů a skupina „Právní“ zaměřená na právní dimenzi výzkumu a inovací. Obě skupiny budou fungovat ve spolupráci s Pracovní skupinou finančních a právních manažerů a manažerek H2020/HE z vysokých škol a ústavů AV ČR, kterou již 15 let organizuje Technologické centrum AV ČR. Neméně zajímavou  je například i skupina „Projekty“, jejímž cílem je pre- a post-award podpora pro projekty zaměřené na výzkum a inovace.

Technologické centrum AV ČR a NCP se těší na spolupráci s CZARMA!

LOGO_CMYK-01.jpg

 

 

Více aktualit

Výzvy zaměřené na školicí aktivity v laboratořích JRC

08.02.2023

Společné výzkumné středisko (JRC) otevřelo 3 výzvy zaměřené na training and capacity building ve svých laboratořích. Školicí aktivity by měly výzkumníkům napomoci při budoucí přípravě projektů v rámci přístupu k výzkumným infrastrukturám JRC. Výzvy se týkají...

Záznam z informačních dní misí Horizontu Evropa

06.02.2023

Ve dnech  17. a 18. ledna 2023 proběhly informační dny k EU misím. Nahrávky jednotlivých částí programu můžete zhlédnout zde.

Koordinace projektů v programu Horizont Evropa. Nová analýza TC Praha.

05.02.2023

Víte, že... ... dosavadní českou účast v programu Horizont Evropa do značné míry ovlivňuje vysoký podíl koordinátorů; ... čeští koordinátoři všech typů projektů přispívají do národní bilance alokovaných finančních prostředků z rozpočtu programu Horizont...

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky