Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Echo 2/2024

Datum publikování: 11.04.2024

Elektronická forma: Ano

Tištěná forma: Ano

Soubory:

Publikace PDF

Druhé letošní vydání časopisu ECHO má poněkud slavnostní nádech. Letos je tomu 20 let od chvíle, kdy vyšlo jeho první číslo. Před dvaceti lety se začala naplňovat vize časopisu jako prostředí, které bude podněcovat formování českých iniciativ v Evropském výzkumném prostoru, a bude diskusním fórem všech, kdo pracují ve výzkumu, vývoji, inovacích a kdo řídí související administrativní struktury.

Jedním z klíčových pilířů časopisu bylo po celou dobu jeho existence představování úspěšných aktérů výzkumu v ČR - v tomto vydání časopisu nám svou vědeckou kariéru a cestu k prestižnímu grantu ERC přiblíží Zuzana Musilová z PřF UK.  Dalšími nosnými tématy tohoto vydání časopisu jsou zapojení společenských a humanitních věd do programu Horizont Evropa, podpora mezinárodního výzkumu v oblasti kvantových technologií v EU a ČR či podpora výzkumné spolupráce na Slovensku prostřednictvím „Matching“ grantů.

Více publikací

Smluvní vztahy v projektech Horizont Evropa

16.04.2024

Publikace: PDF

Brožura edice Vademecum HE se detailně věnuje problematice smluvních vztahů, se kterými se příjemci grantů setkají před a v průběhu řešení projektů programu Horizont Evropa.      

Echo č. 1/2024 - Speciál

22.01.2024

Publikace: PDF

Analytici Daniel Frank a Vladimír Vojtěch stojí za obsahem prvního čísla časopisu ECHO v roce 2024, které volně navazuje na zprávy o účasti ČR v RP každoročně vydávané TC Praha (dříve TC AV ČR). Výhradním tématem tohoto speciálního vydání časopisu je analýza účasti...

Echo 4-5/2023

05.11.2023

Publikace: PDF

Čtvrté vydání časopisu ECHO v letošním roce se z velké části věnuje dopadům programu Horizont 2020 ve formě inovací a klíčových využitelných výsledků, které vzešly z řešení jeho projektů.  V prvním článku jsou uvedeny statistické výstupy dat Platformy inovační radar,...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034