Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

PREZENTACE a ZÁZNAM ze semináře k financování Lump sum

logo

Akce TC Praha

Soubory:

Lump-sum_pozvanka-FINAL.pdf

Sdílet akci na sociální sítě:

Kdy:

02.02.2023 10:00 - 12:00

Kde:

online

Technologické centrum Praha pro vás připravilo online seminář k financování projektů Horizont Evropa pevnou částkou (lump sum).

Evropská komise má v plánu významně navyšovat počet výzev pro projekty financované formou lump sum. Postupně, částečně již v roce 2022, masivněji v letech 2023 a 2024. Mluví se o tom, že až 50 % financování z Horizontu Evropa bude v budoucnu ve formě lump sum.

Hlavním smyslem financování projektů formou lump sum je snaha o zjednodušení. Tyto projekty jsou typické tím, že je zde zafixovaná v grantové dohodě pevná částka (lump sum) pro celý projekt, respektive jednotlivé pracovní balíčky projektu. Tyto částky jsou způsobilé, jakmile jsou kompletně realizovány všechny aktivity naplánované v daném balíčku všemi partnery, bez ohledu na skutečnou výši vynaložených nákladů. Nedělají se finanční audity Evropské komise, a tak příjemcům odpadá povinnost uchovávat pro tyto účely výkazy práce, výplatní pásky, faktury, cestovní příkazy, výpočty způsobilých osobních nákladů apod. Pozornost je soustředěna na splnění vědeckých úkolů.

Pochopení této nové formy financování je výzvou jak pro výzkumníky a výzkumnice, tak i pro projektové manažery a manažerky řešitelských organizací. Speciální pozornost by mu měli věnovat zájemci o koordinaci projektů. Nicméně, účast na semináři je otevřená také všem dalším zájemcům o tuto problematiku.

Seminářem Vás provedou Lenka Chvojková a Michal Hlavačka, kteří působí v Technologickém centru Praha jako národní kontakty pro finanční, administrativní a právní otázky Horizontu Evropa. Praktické zkušenosti z pohledu příjemce projektů lump sum doplní Lenka Bajarová ze společnosti AMIRES.

Program semináře je k dispozici zde. V případě zájmu o účast se, prosím, registrujte. 

Pro rychlou orientaci v tématu doporučujeme podcast Technologického centra Praha a sledování webové stránky EK k této problematice.  

 

Seminář je financován z projektu Prohloubení integrace výzkumného a inovačního ekosystému ČR do Evropského výzkumného prostoru a podpora intenzivní mezinárodní spolupráce výzkumných organizací a podniků ČR ve výzkumu, vývoji a inovacích (CZERA) – MS2103, podporovaného MŠMT.

PREZENTACE ZÁZNAM ze semináře

 

Pořadatel: Lenka Chvojková

E-mail na pořadatele: chvojkova@tc.cz

Nadcházející akce

Přehled partnerských burz k výzvám 2024

Kdy: 23.09.2024 - 26.09.2024

Kde: Leeuwarden (NL), Schaerbeek (BE)

Webinář k výzvám ERC 2025

Kdy: 12.09.2024 15:00 - 16:30

Kde: online (Youtube)

Webinář k výzvě ERC Advanced 2024

Kdy: 19.08.2024 11:00 - 13:00

Kde: online (Webex)

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034