Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Virtuální světy: konference k nové evropské iniciativě

Sdílet akci na sociální sítě:

Kdy:

31.03.2025 - 01.04.2025

Kde:

Belgie, Brusel a zároveň online

V Bruselu se koná 31. března a 1. dubna konference k nové evropské iniciativě Virtuální světy a Web 4.0, která je i klíčovou platformou pro nadcházející výzvy Klastru 4 v 2025-2027.

Cílem konference je stanovit zásady pro globální správu Webu 4.0 a Virtuálních světů, které budou odpovídat dynamice digitálních prostorů a zajistí transparentnost, inkluzivitu a odpovědnost.

Akce spojí klíčové tvůrce politik, technologické odborníky, akademiky a komunity z celého světa, kteří společně navrhnou etické a hodnotově orientované modely správy virtuálních světů, včetně standardizačních otázek (např. internetové standardy) a technického řízení.

Konference rovněž přispěje k formulaci politických a technických doporučení pro budoucí správu Webu 4.0 a Virtuálních světů, která budou inspirací pro nadcházející jednání Světového summitu o informační společnosti (WSIS+20).

Akce je organizována v návaznosti na Sdělení Evropské komise Iniciativa EU pro Web 4.0 a virtuální světy přijatého v roce 2023.

Registrujte se k prezenční nebo k online účasti pod odkazem výše do 31. ledna.

Nadcházející akce

Infoden EIC Pathfinder Challenges

Kdy: 20.03.2026 9:00 - 13:00

Kde: Online

WEBINÁŘ Občanská participace při tvorbě politik

Kdy: 17.03.2026 - 19.03.2026

Kde: online

logo

Národní informační den o EIT a jeho KICs

Kdy: 15.04.2026 9:30 - 14:00

Kde: Technologické centrum Praha

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034