Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Podcast o budování excelentního výzkumného centra s Andreou Nogovou

15.09.2023

Cesta k excelenci vede přes granty Horizontu Evropa, které podporují mezinárodní a mezioborový výzkum. Touto cestou se vydal i Český institut výzkumu a pokročilých technologií (CATRIN), který provádění mezioborového výzkumu na mezinárodní úrovni považuje za svoje poslání a jehož cílem je zařadit se mezi evropskou vědeckou špičku. Vize a poslání. Dvě slova jako klíč. Jaké jsou ty vaše?

O budování excelentního výzkumného centra jsme si povídali s Andreou Nogovou, vedoucí grantové kanceláře CATRIN.

 

Téma podcastu

Budování excelentního výzkumného centra

Host podcastu

Andrea Nogová | vedoucí grantového oddělení CATRIN

O čem jsme si povídali?

«  O cestě k excelenci

«  O důležitosti otevřenosti, spolupráce a sdílení

«  O budování partnerství a networkingu

«  O grantech Horizontu Evropa a praktickém fungování grantové kanceláře

Jaké rady jsme si odnesli?

  V začátcích se nebojte  spolupracovat s konzultanty. Urychlí a zefektivní to vaši cestu. Metoda „pokus-omyl“ může vést frustraci.

→ Jděte do twinningu! Rozšíříte si obzory a posunete kompetence projektových manažerů. Mějte ale na paměti, že twinningový projekt není cíl, ale cesta.

→ Získejte podporu vedení. Bez ní v Horizontu Evropa uspějete jen stěží!

→ Projektoví manažeři: Buďte si vědomi hodnoty, kterou do projektů přinášíte, a nastavte si dobré a respektující vztahy s vědci. Najděte si na začátku své spojence, kteří vidí v evropském výzkumu potenciál.

→ Vedení institucí: Stanovte si účast v Horizontu Evropa jako svou prioritu a dobře ji komunikujte směrem k vědcům. Najděte nástroje, kterými budete účast v mezinárodním výzkumu motivovat a odměňovat. Poskytněte výzkumníkům projektovou podporu.

 Hosta vyzpovídala

Milena Lojková

Více aktualit

Proběhl Národní informační den CBE JU

14.05.2024

Technologické centrum Praha ve spolupráci s BioEast hubem CZ a evropským partnerstvím pro cirkulární bioekonomiku (Circular Bio-based Economy – CBE JU) uspořádalo dne 14.5. národní informační den s cílem představit zájemcům z řad akademického i...

Stručný přehled dosavadního vývoje příprav FP10 z pohledu EU a ČR

14.05.2024

V Evropské unii začínají přípravy desátého rámcového programu (FP10). Jednou z klíčových aktivit je ex-post hodnocení programu Horizont 2020, které bylo finalizováno a publikováno na konci ledna 2024. Výsledky tohoto hodnocení poskytují důležité podklady pro...

Spouštíme novou sekci webu o FP10

14.05.2024

S radostí oznamujeme spuštění nové sekce na našem webu Horizont Evropa, která je věnovaná přípravě 10. rámcového programu Evropské unie pro výzkum a inovace (FP10). Sekce přehledně sdružuje relevantní informace a klíčové dokumenty. Aktuálně je k dispozici řada...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034