Zpět

Nařízení EU o umělé inteligenci "Artificial Intelligence Act "- novinky schvalovacího procesu

13.09.2022

  V dubnu 2021 jsme vás informovali o přijetí návrhu Nařízení EU o pravidlech pro užití systémů umělé inteligence (Artificial Intelligence Act). V rámci předsednictví ČR byl návrh nařízení znovu projednáván a byl  zveřejněn návrh kompromisního textu pro dosud sporné otázky, jako například definice umělé inteligence nebo klasifikaci systémů, které ji využívají. Bylo navrženo také posílení mandátu Evropské rady pro umělou inteligenci a zajištění nezávislého technického a vědeckého poradenství. K návrhu textu se členské země mohly vyjadřovat do začátku září. Podněty budou zpracovány do nového kompromisního textu, který je očekáván do konce září. 

V Evropském parlamentu bylo k návrhu registrováno více než 3000 pozměňovacích návrhů, které jsou postupně projednávány. Hlasování o společné zprávě odpovědných výborů je plánováno na konec října. Schválení nařízení tedy nelze očekávat v letošním roce.

Více aktualit

Výzvy zaměřené na školicí aktivity v laboratořích JRC

08.02.2023

Společné výzkumné středisko (JRC) otevřelo 3 výzvy zaměřené na training and capacity building ve svých laboratořích. Školicí aktivity by měly výzkumníkům napomoci při budoucí přípravě projektů v rámci přístupu k výzkumným infrastrukturám JRC. Výzvy se týkají...

Záznam z informačních dní misí Horizontu Evropa

06.02.2023

Ve dnech  17. a 18. ledna 2023 proběhly informační dny k EU misím. Nahrávky jednotlivých částí programu můžete zhlédnout zde.

Koordinace projektů v programu Horizont Evropa. Nová analýza TC Praha.

05.02.2023

Víte, že... ... dosavadní českou účast v programu Horizont Evropa do značné míry ovlivňuje vysoký podíl koordinátorů; ... čeští koordinátoři všech typů projektů přispívají do národní bilance alokovaných finančních prostředků z rozpočtu programu Horizont...

Mohlo by vás zajímat

Naše služby

Projekt od A do Z

Právní a finanční aspekty

Hodnocení rámcových programů

Malé a střední podniky